O nás

Jsme malá rodinná firma, která začala vznikat v době mateřské dovolené majitelky Veroniky. Se svými třemi dětmi začala vyrábět loutky a prodávat je na pražských trzích. Jak děti rostly, stávaly se cennými pomocníky a první zpětnou vazbou vznikajících hraček. 

Nyní se všichni společně podílíme na chodu firmy, kamenného obchodu i webových stránek

Veronika je naše Matka zakladatelka s vytříbeným vkusem, která pro Vás vybírá veškerý sortiment. Miluje zahradničení a její druhé jméno je knihomol. Když ji nepotkáte zrovna u nás v obchodě se zákazníky, pravděpodobně ji najdete na její zahradě nebo ve společnosti přátel. 

Nikol má u nás pod palcem fotografování, což je také jedním z jejích největších koníčků. Pokud Nikol zrovna nefotí, věnuje se své stavařské profesi, knihám a veškéremu krásnu, co na světě máme. 

Matyáš, svaly našeho týmu a vášnivý strojař zajišťující logistiku a technickou podporu firmy i obchodu. Ve volném čase ho pravděpodobně potkáte na tenisovém kurtu jako hráče nebo trenéra. 

Sára se stará o chod webových stránek a je vždy připravena zodpovídat Vaše dotazy. Můžete se s ní setkat virtuálně při řešení Vašich objednávek. Mimo to pracuje jako architektka, je zapálená padelistka a stará se o estetiku našeho kamenného obchodu. 

O obchodu 

Náš kamenný obchod V Ungeltu existuje již 23 let na stejném místě a to v jedné z nejstarších a nejkrásnějších částí Starého Města, v bývalé celnici Ungeltu - Týnském dvoře. Největší slávu toto místo zažívalo za vlády Karla IV. a Václava IV.. Později začalo náměstí pomalu chátrat. Rekonstrukce se Ungelt dočkal v roce 1996 a od té doby jsme zde i my.

Idea prezentovat šikovné české ruce, tradici a nádheru místních přírodních materiálů, ale vznikla už kolem roku 1990. Již tehdy jsme otevřeli první obchod s hračkami na Malé Straně s adresou Maltézské náměstí 32. Shodou okolností také na jednom z nejstarších míst v Praze. Tehdy se nazývalo Nebovidy. 

V našem obchodě V Ungeltu prodáváme hračky, loutky a keramiku, vyrobenou v naší zemi, našimi řemeslníky a umělci, z našich lokálních, přírodních materiálů. Snažíme se podporovat tradiční české výrobky, které znáte již desetiletí. Většina našich dodavatelů jsou malé rodinné firmy z celého území Čech, Moravy a Slezska. Někteří udržují tradice již čtvrtou nebo pátou generaci v malé dílně ve svém domku.