O nás

Naše malá rodinná společnost začala vznikat již v době mateřské dovolené majitelky Veroniky. Se svými třemi dětmi začala vyrábět loutky a prodávat je na pražských trzích. Jak děti rostly, stávaly se cennými pomocníky a první zpětnou vazbou vznikajících hraček. 

Nyní se všichni společně podílíme na chodu firmy i nově vzniklých webových stránek.

Jsme 4:

Veronika vystudovala ČVUT, ale celý život se věnuje výrobě hraček a dekorací i provozu obchodu. 

Nikol je vystudovaná stavařka, nyní pracuje v oboru a ve všech volných chvílích se věnuje propagaci naší firmy na sociálních sítích a je i cennou estetickou oporou. 

Matyáš je studující strojař, současně zajišťující logistiku a technickou podporu firmy i obchodu. Z velké části reaguje na Vaše dotazy a je připraven kdykoliv pomoci

Sára vystudovala architekturu, nyní pracuje jako architekt a v naší firmě je nenahraditelným kreativním a estetickým mozkem.

O obchodu 

Náš kamenný obchod V Ungeltu existuje již 23 let na stejném místě a to v jedné z nejstarších a nejkrásnějších částí Starého Města, v bývalé celnici Ungeltu - Týnském dvoře. Největší slávu toto místo zažívalo za vlády Karla IV. a Václava IV.. Později začalo náměstí pomalu chátrat. Rekonstrukce se Ungelt dočkal v roce 1996 a od té doby jsme zde i my.

Idea prezentovat šikovné české ruce, tradici a nádheru místních přírodních materiálů, ale vznikla už kolem roku 1990. Již tehdy jsme otevřeli první obchod s hračkami na Malé Straně s adresou Maltézské náměstí 32. Shodou okolností také na jednom z nejstarších míst v Praze. Tehdy se nazývalo Nebovidy. 

V našem obchodě V Ungeltu prodáváme hračky, loutky a keramiku, vyrobenou v naší zemi, našimi řemeslníky a umělci, z našich lokálních, přírodních materiálů. Snažíme se podporovat tradiční české výrobky, které znáte již desetiletí. Většina našich dodavatelů jsou malé rodinné firmy z celého území Čech, Moravy a Slezska. Někteří udržují tradice již čtvrtou nebo pátou generaci v malé dílně ve svém domku.